Menú Cerrar
istanbul saç ekimi

Saç Ekimi için Neden İstanbul’u Tercih Etmeliyim?

İstanbul tam anlamı ile bir geçmiş zaman masalı… Bugün her ne kadar modern şehir niteliği ile efsanevi yanlarını gizlese de, ara sokaklarına girdiğinizde bir ses, bir görüntü ile size masallarını yaşatabilir, hissettirebilir. Tarih kokan sokaklarında dolaşmak herkesin ruhuna işleyecektir. İşte bu büyü, İstanbul’un en çok sevilen en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olmasının sebebidir. Diğer taraftan artık İstanbul sadece turistik değeri ile ziyaretçi almıyor. Medikal imkânları sayesinde sağlık turizminde oldukça önemli bir konuma yükselmiştir. Bugün yurtdışından pek çok kişinin tercihi İstanbul oluyor. Hele de saç ekimi gibi kaliteli bir yaşam için arzulanan önemli bir konuda, insanlar kendilerini emin ellere emanet etmek istiyor.

Son yıllarda özellikle termal özellikleri ile dikkat çeken ülkemiz, ayrıca bir de medikal anlamda ilgi görüyor. Medikal turizm olarak ifade edilen bu durum, pek çok unsura bağlı olarak ortaya çıkıyor. Yani biraz daha spesifik olarak saç ekimi için neden İstanbul’u tercih etmeliyim diye sorduğunuzda, pek çok cevap ile karşılaşacaksınız. Pek çok sebebe bağlı olarak İstanbul ön plana çıkmakta ve tercih edilmektedir. Hadi şimdi Neden İstanbul hep birlikte öğrenelim, sebepleri değerlendirelim.

Neden İstanbul?

 • Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi görmesinden öte, artık sahip olduğu imkânlar ile anılan İstanbul, medikal anlamda çok fazla imkâna sahiptir. Çok sayıda başarılı doktor bu şehirde hizmet verir ve çok sayıda başarılı hastane ve klinik de bu şehirde ulaşılabilir durumdadır. Saç ekimi konusunda da çok sayıda başarılı kliniğe ulaşabiliyorsunuz.
 • Çok fazla hastane ve klinik olmasının yanı sıra tüm bu merkezlerde son teknoloji ürünlerinin kullanılıyor olması unutulmamalıdır. Yani burada üst seviye bir tedavi süreci ile karşılaşacaksınız. Başarılı operasyonlara imza atılması gereken her türlü imkân burada mevcut…
 • Maliyet de yine önemli unsurlardan biri elbette… Çünkü bugün Türkiye’de özellikle de İstanbul’da uygulanan tedavilerin aynısı Avrupa ülkelerinde çok daha yüksek fiyatlara gerçekleştiriliyor. 2 ya da 3 üç misli, belki daha da fazlası söz konusu olduğu için de insanların seçimleri daha uygun maliyetli olandan yana oluyor. Yani İstanbul’dan… Aynı tedavi ya da operasyonu daha uygun fiyatla yaptırabilecekken kimse çok daha fazlasına razı olmak istemiyor açıkçası.
 • Maliyet ile ilgili olarak saç ekimi konusundan özellikle bahsetmek gerek. Çokça tercih edilen bu tedavide, yurtdışından yerli ve yabancı hastaların geldiği ve özellikle İstanbul’u tercih ettiği görülüyor. Bu kişiler hem kendilerini Türk doktorlarına emanet etmek istiyor, hem de uygun fiyatları ile bütçelerini zorlamak istemiyor. Saç ekimi konusunda mümkün olan en uygun fiyatların sunuluyor olması da İstanbul’u bir medikal cennet haline getiriyor.
 • Bugün İstanbul, Avrupa’nın saç ekimi merkezi haline gelmiş ve bu ünü ile dikkatleri çekmiştir. Dolayısıyla artık, uygun fiyatlar, uzman hekim ve teknolojilerin yanı sıra bu ün de İstanbul’un tercih edilmesinde etkili olmaktadır.
 • Bugün Türk doktorları pek çok farklı alanda adını dünyaya duyurdu ve başarıları ile dikkatleri çekmeyi başardı. Yani dünyada Türk doktorlarının başarıları konuşulmaya başladı. Bu da ülkenin tedavi amaçlı tercih edilmesinde önemli bir etken olmaktadır. Alternatifler arasında İstanbul olunca kişinin tercih etmesinin önemli bir sebebi de Türk doktorlarının başarıları olmaktadır. Saç ekimi alanında da adını duyurmuş olan Türk doktorları, bugün Avrupa’nın en çok tercih edilenleridir.
 • Türkiye’de pek çok alanında uzman doktora ulaşılabilmektedir. Üstelik bu doktorların çok büyük bir kısmı Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde eğitim görmüşlerdir. Yani iyi eğitimli doktorlar ile görüşme imkânı elde edilebilmektedir.
 • Yüksek hasta potansiyeli ise doktorları tecrübe anlamında etkilemiştir. Avrupa ülkelerine kıyasla bakıldığında Türkiye’deki doktorlar daha tecrübelidir ve bu da önemli bir tercih sebebi olarak değerlendirilebilir. Siz olsanız, tecrübeli bir doktora güvenmez miydiniz? Hepimiz güvenirdik. İşte bu yüzden yurtiçinden de yurtdışından da çokça kişinin seçimi Türkiye’deki merkezler ve doktorlar oluyor.
 • Türkiye’de özellikle de İstanbul’da tercih edeceğiniz klinikler de hastaneler de son derece güvenilir noktalar olacaktır. Uluslararası sertifikalı özel klinikler ve A-plus kaliteli hastanelere başvurabilirsiniz.
 • Son olarak ise İstanbul’un tercih edilmesi, uluslararası açıdan bakıldığında Türk misafirperverliğidir. Yani yurtdışından tedavi için gelecek olanları Türk misafirperverliği karşılayacaktır. Bu da bir tercih sebebi olarak değerlendirilebilir.
 • Yurtiçinden ise başka şehirlerden saç ekimi gibi tedaviler için İstanbul’a gelecek olanlar, en fazla seçeneğin, en güvenilir merkezlerin ve de en iyi doktorların bu şehirde olduğunu bilirler. Ülkemizin en fazla imkânı sahip şehri olması tercih edilmesinde önemli bir etkendir.
 • Saç ekimi uygulaması konusunda ülkemizde atılan başarılı imzalar, hem yerli hem de yabancı hastalar için en önemli kriterdir ve bugün İstanbul başarılı saç ekimi uygulamalarının merkezi haline gelmiş durumdadır.

Saç ekimi işlemi, hayati önem taşır.” Çok iddialı bir cümle gibi gelebilir belki ama değil aslında… Çünkü hayatınızın en büyük sorununu siz seçmiyorsunuz. Saç dökülmesi problemleri öyle bir hal alabilir ki, hayattan zevk almaz hale gelebilir, özgüveninizi kaybedebilir, ilişkilerinizi yitirebilir ve hatta işinize etkilerinden dolayı işinizi kaybedebilirsiniz. Bunun da ötesinde bu kadar başarılı saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilebilirken, sizin bu imkândan faydalanmayıp, hayatınızı sıkıntıya sokmanız çok yersiz. Hayatınızı güzelleştirmek, yaşam kalitenizi yükseltmek mümkünken neden bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz ki? İşte bu düşünce ile yola çıkarak saç ekimi yaptırılmalı… Daha kaliteli, daha verimli, daha dolu dolu ve daha verimli bir yaşam parmaklarınızın ucunda… İyi bir merkez, iyi bir doktor ve güvenilir ellerde saç dökülmesi ile yaşadığınız kelleşmeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik sadece kelleşme boyutuna gelindiğinde değil saç seyrelmesi durumunda da müdahale edilebilir. Bunun için uzman bir hekim ile görüşüp, muayene olmanız ve mevcut durumuna göre tedavi yollarını denemeniz gerekiyor.

Saç ekimi yaptırmak, bu operasyonu emin ellere emanet etmek ve hayatınızın yeni dönemine geçiş yapmak için siz de fiyat alabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen sayısız hastanın seçimi olan İstanbul’da saç ekimi işlemini kolayca yaptırabilir, konforlu bir konaklama, transfer yardımları ve tercümeye kadar varan hizmetler ile saç sorununuzu oradan kaldırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uzmanlar ile iletişime geçmek. Ayrıca fiyat almak için de yine iletişime geçmeniz ve muayene olmanız gerekiyor. İstanbul’da saç ekimi yapabilecek sayısız uzman doktor ve sayısız merkez söz konusu. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin buluştuğu en doğru adreste olduğunuz için çok şanslısınız. Zaman kaybetmeyin ve hayatınızın yeni dönemi için harekete geçin. İletişime geçmeniz, muayene olup operasyonu gerçekleştirmeniz için yeterli. Sizi memnun edecek ve sosyal ilişkilerinizi düzene sokacak olacak saçlarınıza kavuşmanız artık çok kolay. Saç dökülmesi gibi can sıkıcı bir durum karşısında tepkisiz kalmamalısınız. Yapabileceklerinizi ise gelin birlikte görelim ve hemen uygulamaya geçelim. Her zaman yapılabilecek bir şeyler vardır. Hele de saç ekiminden söz ediyorsanız, süreç çok daha kolay…

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy